Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Opole: filia nadziei

Według najnowszych statystyk przygotowanych przez unijne biuro Eurostat 28 proc., czyli ponad 10 mln Polaków jest zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Często tuż obok spotykamy osoby, które wymagają wsparcia. Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Opolu już od 2007 roku niesie systematyczną pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Artykuły spożywcze wydawane są we współpracy z Bankiem Żywności w Opolu i pochodzą z unijnego programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej). Wśród produktów, które trafiają do osób w potrzebie, znajdują się m.in. mleko, ser, płatki kukurydziane, kasza jęczmienna czy herbatniki. Opolscy wolontariusze ChSCh prowadzą pomoc żywnościową zazwyczaj od kwietnia do grudnia. W ubiegłym roku korzystało z niej systematycznie 600 osób, odbierając artykuły spożywcze dwa razy w miesiącu. Podobnie będzie w tym roku.

– Pomagamy między innymi około 20 osobom bezdomnym – mówi Emilia Polak, kierownik filii ChSCh w Opolu. – Na liście osób, które wspieramy, znajduje się ponadto wielu członków rodzin wielodzietnych.

Osoby zgłaszające się do filii podpisują oświadczenie o dochodach. Jeśli nie przekraczają wyznaczonego limitu, są kwalifikowani do pomocy.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Foto: archiwum ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij