Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Serce na dłoni

Podczas sobotniego (7 czerwca) charytatywnego koncertu zespołu „Fileo” udało się zebrać blisko 2 tys. zł na rzecz rodzinnego domu dziecka w Domecku prowadzonego przez Jana i Barbarę Zapałów.

Są w życiu takie chwile, dla których warto żyć. To między innymi te momenty, kiedy robimy coś dla innych – tak jak chociażby wtedy, gdy… śpiewamy. To wniosek, jaki z powodzeniem można wysunąć po sobotnim koncercie, jaki odbył się w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

– Pod względem poruszanej problematyki koncert przewyższył nawet to, co działo się mniej więcej w tym samym czasie w amfiteatrze podczas festiwalu opolskiego – podkreśla Jan Zapała.

Grupa „Fileo” to chrześcijański zespół istniejący już od ponad 10 lat. Tworzących go młodych ludzi połączyła miłość do muzyki oraz pragnienie dzielenia się swoimi doświadczeniami  przeżytymi z Bogiem, który jest dla nich Kimś najważniejszym. Chętnie wspierają też inicjatywy dobroczynne.

– Ten koncert odbył się dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu – zaznacza Bernadetta Kędra z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). – Zebraną kwotę, 1770,60 zł, w konsultacji z państwem Janem i Barbarą przeznaczymy na zaspokojenie najbardziej pilnych i ważnych potrzeb prowadzonego przez nich domu dziecka.

Na koncercie obecni byli m.in. dyrektor MOPR-u, pan Zdzisław Markiewicz oraz Jan Zapała, który opowiedział co nieco o działalności rodzinnego domu dziecka. Wielu podopiecznych, którzy trafili do domu w Domecku, to dzieci, które nie otrzymały tego, co im się należy – troski, domowego ciepła, słowem – miłości. To właśnie otrzymują teraz, a ponadto trójka spośród szóstki wychowanków otrzymuje dodatkowe wsparcie w postaci rehabilitacji logopedycznej, psychologicznej czy ruchowej.

– Dziękujemy wszystkim – organizatorom i darczyńcom, za ich dar serca – mówi Jan Zapała.

Organizatorami koncertu byli Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Opolu i Chrześcijańska Służba Charytatywna przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Radia Opole, Nowej Trybuny Opolskiej, portalu 24opole.pl i TVP Opole.

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij