Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole

Serce na dłoni

11.06.2014, Bądź Solidarny w Potrzebie

Podczas sobotniego (7 czerwca) charytatywnego koncertu zespołu „Fileo” udało się zebrać blisko 2 tys. zł na rzecz rodzinnego domu dziecka w Domecku prowadzonego przez Jana i Barbarę Zapałów.

Są w życiu takie chwile, dla których warto żyć. To między innymi te momenty, kiedy robimy coś dla innych – tak jak chociażby wtedy, gdy… śpiewamy. To wniosek, jaki z powodzeniem można wysunąć po sobotnim koncercie, jaki odbył się w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

– Pod względem poruszanej problematyki koncert przewyższył nawet to, co działo się mniej więcej w tym samym czasie w amfiteatrze podczas festiwalu opolskiego – podkreśla Jan Zapała.

Grupa „Fileo” to chrześcijański zespół istniejący już od ponad 10 lat. Tworzących go młodych ludzi połączyła miłość do muzyki oraz pragnienie dzielenia się swoimi doświadczeniami  przeżytymi z Bogiem, który jest dla nich Kimś najważniejszym. Chętnie wspierają też inicjatywy dobroczynne.

– Ten koncert odbył się dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu – zaznacza Bernadetta Kędra z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). – Zebraną kwotę, 1770,60 zł, w konsultacji z państwem Janem i Barbarą przeznaczymy na zaspokojenie najbardziej pilnych i ważnych potrzeb prowadzonego przez nich domu dziecka.

Na koncercie obecni byli m.in. dyrektor MOPR-u, pan Zdzisław Markiewicz oraz Jan Zapała, który opowiedział co nieco o działalności rodzinnego domu dziecka. Wielu podopiecznych, którzy trafili do domu w Domecku, to dzieci, które nie otrzymały tego, co im się należy – troski, domowego ciepła, słowem – miłości. To właśnie otrzymują teraz, a ponadto trójka spośród szóstki wychowanków otrzymuje dodatkowe wsparcie w postaci rehabilitacji logopedycznej, psychologicznej czy ruchowej.

– Dziękujemy wszystkim – organizatorom i darczyńcom, za ich dar serca – mówi Jan Zapała.

Organizatorami koncertu byli Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Opolu i Chrześcijańska Służba Charytatywna przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Radia Opole, Nowej Trybuny Opolskiej, portalu 24opole.pl i TVP Opole.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

151 508 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Opolski
Filia Opole
ul. Niedziałkowskiego 9a
45-085 Opole

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0275 9480

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij